Czy jest taka opcja aby użyć czujkę sprawdzającą temperaturę pomieszczeń w systemie alarmowym?

Wolne tematy - piszemy o wszystkim.
tomaszkowal
Posty: 25
Rejestracja: 09 maja 2016, 14:11

Czy jest taka opcja aby użyć czujkę sprawdzającą temperaturę pomieszczeń w systemie alarmowym?

Postautor: tomaszkowal » 06 cze 2016, 14:46

Dzień dobry, często wyjeżdżam w zimę z domu. Podróże w ostatnim czasie stają się coraz dłuższe i muszę w jakiś sposób zabezpieczyć budynek przed niskimi temperaturami i zamarznięciem instalacji CO. Mam piec na ekogorszek, który przy dłuższych wyjazdach nie dawał rady. Nabyłem więc kolejny kocioł elektryczny. Teraz już nie występuje kłopot z niedoborem paliwa lub jego wygaśnięciem. Natomiast jak mnie nie ma w budynku to nie mogę sprawdzić czy kocioł funkcjonuje należycie i jaka jest w mieszkaniu zakładana temperatura. Dlatego pomyślałem żeby do systemu alarmowego dodać czujki, które monitorują temperaturę powietrza w domu. Czy ktoś spotkał się z takim rozwiązaniem?

podobne tematy:
adamniczyj
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:47

Czy jest taka opcja aby użyć czujkę monitorującą temperaturę pokoi w systemie alarmowym?

Postautor: adamniczyj » 06 cze 2016, 15:08

Dzień dobry, odpowiedź na twoje pytanie znajdziesz tutaj: topro.pl . Dalej masz schemat, który obrazuje możliwości dzisiejszych systemów alarmowych. Do każdej centrali systemu alarmowego jesteś w stanie podpiąć różnego typu czujki. Najpowszechniejsze są te, które sygnalizują włamanie do budynku. Występują jeszcze czujniki, które monitorują stężenie gazów oraz temperaturę powietrza. Te ostatnie będą dla ciebie. Programujesz na nich graniczną temperaturę. Jak zanotują niższą temperaturę w budynku to włącza się alarm. Te czujki będą dla ciebie idealne.

podobne tematy:
lukaszgos
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:38

Czy można zamontować czujkę sprawdzającą temperaturę pomieszczeń w systemie alarmowym?

Postautor: lukaszgos » 11 sty 2017, 10:54

Witaj. Na dzień dzisiejszy systemy Satel posiadają sporo możliwości. Natomiast problemem może okazać się twoja instalacja alarmowa w budynku. Jak montaż systemów alarmowych był zrobiony przyszłościowo to będzie można bez problemu dołożyć tego rodzaju czujkę. Natomiast spotkałem się z wieloma domami, gdzie montaż alarmów nie został do końca przemyślany. Przykładowo centrala systemu alarmowego została dobrana na styk - brak wolnych linii do podłączenia kolejnych czujek alarmowych. Na tej witrynie WWW masz schemat montażu systemu monitoringu domu, który zawiera tego rodzaju czujki. Jak sam widzisz bez problemu można to zrobić na etapie budowy budynku. Później trzeba będzie znaleźć miejsce w budynku, gdzie będzie najmniej kłucia ściany. Najlepiej jakiś pokój na poddaszu. Centrala systemu alarmowego jest umiejscowiona zazwyczaj na strychu.

podobne tematy:

Wróć do „Free style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości