Szukam wykonawcy, który wykonuje kabiny prysznicowe na wymiar

Wolne tematy - piszemy o wszystkim.
marekwirazka
Posty: 11
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:28

Szukam wykonawcy, który wykonuje kabiny prysznicowe na wymiar

Postautor: marekwirazka » 31 maja 2016, 10:30

Cześć, potrzebuje godnego polecenia wykonawcy, który zajmuje się robieniem natrysków prysznicowych na konkretny wymiar. Posiadam do wykonania 2 kabiny. Pierwsza z nich musi być dopasowana do skosów w łazience na poddaszu. Bardzo proszę o namiary na ekipy z okolic stolicy.

podobne tematy:
lukaszgos
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:38

Poszukuje wykonawcy, który wykonuje kabiny prysznicowe na wymiar

Postautor: lukaszgos » 31 maja 2016, 10:40

Nikt nie ma pojęcia kiedy i gdzie powstało szkło. Wiele tysięcy lat temu spostrzeżono, iż grzejąc piasek z popiołem, można uzyskać twardy, półprzezroczysty materiał - były to prekursor szklarza. W Syrii wytwarzano szkło przez szklarzy już 50 wieków temu. Stamtąd przybyło ono do Egiptu i Europy. Szkło to jednak znacznie różniło się od znanego nam dziś używanego przez szklarza. Ówczesne szkło było matowe, nieprzejrzyste i nie posiadało wyraźnego koloru. Najstarszymi wyrobami , które wykonał szklarz i odnalezionymi przez archeologów są drobne kulki i wisiorki, których starożytni Egipcjanie używali do upiększania swoich strojów. Najstarsze znalezione przez archeologów naczynie wykonane przez szklarza pochodzi z 1500 r p.n.e. Natomiast pierwsze szklane kielichy i flakony zaczęto wykonywać dopiero ponad 1000 lat później (około 400 r p.n.e.). Prawdopodobnie jako pierwsi naczynia z dmuchanego, roztopionego szkła zaczęli robić szklarze z Egiptu. To oni także, jako pierwsi opanowali umiejętność tworzenia szkła kolorowego. Poprzez wzbogacenie topionych surowców o niewielkie ilości miedzi uzyskiwali czerwony odcień. Około roku 200 p.n.e. umiejętność formowania kształtu butelek i karafek dotarła w rejony Morza Śródziemnego. Polegała ona na dmuchaniu w długą cienką rurę, na wylocie, której znajdowała się kropla roztopionego szkła. Tego typu rur (tzw. piszczeli) używa się po dzień dzisiejszy. Szkło zbliżone do tego które znamy współcześnie wyprodukowali dopiero Rzymianie dodając do masy szklanej rud manganu. Dało im to możliwość uzyskać lepszą przezroczystość i nadać szkłu bardziej luksusowy charakter. Znaczny rozwój szklarstwa w Europie przypada na IV w n.e. W wytwarzaniu szkła specjalizowano się wtedy na terenach obecnych Włoch, Francji, Hiszpanii. Ważnym ośrodkiem produkcji szkła przez szklarzy była też Wenecja a później wyspa Murano znana z wyrobów szklanych o bardzo wysokiej jakości do dziś. Wytwarzano tam ówcześnie piękne lustra a także rozwijano nowe technologie produkcji nadające szkłu znacznie wyższą twardość i przezroczystość. Receptur procesu produkcji szkła bardzo pilnie strzeżono, co umożliwiło wyspie na osiągniecie pozycji niekwestionowanego lidera w produkcji luksusowych wyrobów szklanych. Dzień dobry, czy rozważałeś ofertę tych ludzi ze stolicy dane kontaktowe - mają bardzo interesujące realizacje Obrazek Z tego co widziałem na ich witrynie www to właśnie mają w ofercie kabiny prysznicowe, które można zamontować na poddaszu. Jak ja robiłem w swoim domu łazienkę to nie było jeszcze tak rozwiniętego Internetu. Sam przymierzam się do skorzystania z ich oferty podczas remontu w moim domu.

podobne tematy:
adamniczyj
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:47

Poszukuje firmy, która projektuje natryski prysznicowe na wymiar

Postautor: adamniczyj » 31 maja 2016, 10:43

Cześć, nie miałem pojęcia że są takie rozwiązania. Jestem w trakcie wykańczania domu i myślałem jak zaprojektować łazienkę na piętrze ze skosami. Taka kabina będzie dla mnie idealna. Muszę sprawdzić jak wygląda to cenowo. Dziękuje za namiary na tą firmę.

podobne tematy:

Wróć do „Free style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość